Chiptuning


Chiptuning to zwiększanie mocy i momentu silnika poprzez poprawę oprogramowania odpowiedzialnego za sterowanie silnkiem (popularnie nazywanego mapą silnika). Tego typu proces jest bezpieczny dla silników, gdyż wykorzystuje sporą rezerwę pozostawioną przez producentów samochodów. Indywidualne podejście do każdego przypadku powoduje poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróży samochodem.


Zwiększanie mocy samochodu możliwe jest w większości samochodów wyposażonych w silniki turbodoładowane diesla jak i benzynowe.


Jak wygląda ChipTuning W AutoPasji

Proces zwiększania mocy i momentu (tzw. chiptuning) to proces indywidualny dla każego samochodu. Przed wykonaniem zmian w jednosce sterującej silnikiem (ECU) każdorazowo wykonujemy pomiar wstępny na hamowanii w celu weryfikacji aktualnych parametrów silnika oraz w celu późniejszego porównania. Następnie dokonywana jest zmiana mapy silnika w ECU. Na koniec wykonywany jest pomiar mocy i momentu na już nowej mapie silnika.

Usuwanie filtra DPF/FAP

Usuwanie filtra DPF oraz omijanie zaworu EGR powoduje "odetkanie" silnika, dzięki czemu można uzyskać jeszcze większe przyrosty mocy i momentu silnika

Zalety Chip Tuningu

  • Zwiększenie mocy i momentu o od 10% do 25%
  • Przyrost mocy i momentu w każdym zakresie pracy (nie tylko w szczycie)
  • Poprawa elastyczności silnika na każdym biegu
  • Mniej odczuwalny efekt tzw. "turbodziury"
  • Zmniejszenie zużycia paliwa
  • Zadzwoń i dowiedz się więcej 572 620 200

    AutoPasja Warszawa - Bielany

    Znajdziesz nas na ul. Heroldów 9 w Warszawie, zapraszamy do wcześniejszego kontaktu.